Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... contract de comodat pentru obtinerea primului buletin
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

contract de comodat pentru obtinerea primului buletin

Buna ziua.
Mi am redobandit recent cetatenia romana. Am ajuns la pasul unde trebuie sa mi fac buletin. Am gasit o persoana care ma ia in spatiu. Pentru asta e nevoie si de contract de comodat. Imi puteti spune daca contractul trebuie facut la notar sau nu?
Va multumesc.
Trebuie incheiat la notar.
www.avocatnet.ro/content/for...
Contractul de comodat se face in cazul in care proprietarul locuintei nu poate fi prezent?
Corect am inteles?
Da. E bine si pentru dvs. sa aveti un contract. Dar daca nu vreti e ok sa mearga impreuna cu dvs. proprietarul pentru a va da acordul de intrare in spatial sau, ori poate sa dea declarative la notar cu privire la acest aspect.