Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Tva platit la marfa facturata din Romania catre alte ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Tva platit la marfa facturata din Romania catre alte state UE?

ajutor tva.ul se plateste la marfa facturata din romania catre alte state ue?
sunt in faza de proiect pentru infiintarea unei firme de comert si am aceasta nelamurire
Nu se plataste,.se deduce din valoarea totala TVA ce trebuie platit din facturile emise catre clienti cu sediul in tara......cautati in codul fiscal sigur veti gasi articolul de lege