avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 964 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Durata unui proces ANRP
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Durata unui proces ANRP

Bine v-am gasit!

Am un dosar nesolutionat la ANRP si am dat in judecata institutia.

Mi-ar placea sa aflu cateva detalii de la cei care au avut procese/cunosc cazuri de procese impotriva ANRP-ului.

1) care este durata unui astfel de proces?

2) de la terminarea procesului, cat timp dureaza pana la plata efectiva a despagubirilor?
Cel mai recent răspuns: Consuela Scarlat , Avocat 11:40, 29 Iunie 2017
Dosarele cu ANRP pot avea diferite obiecte. In functie de obiect si de gradul de aglomerare al instantei, durata procesului poate fi de la cateva luni la peste 1 an. Pe ce lege aveti intocmit dosarul? co obiect are procesul?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Merita sa dau in judecata pentru despagubiri terenuri? marian52 marian52 Buna ziua! Am sa prezint mai jos cele 2 nedumeriri ale mele, in fiecare din cazuri fiind vorba de o suma de bani semnificativa Am un dosar la ANRP de foarte ... (vezi toată discuția)
Ce trebuie facut ? - pentru redeschidere dosar civil suspendat de judecarea unui dosar penal oanaportar oanaportar Hristos a inviat ! Un Dosar civil - raspundere civila a fost suspendat pe durata judecarii unui Dosar penal Hristos a inviat ! Un Dosar civil - ... (vezi toată discuția)
Sa dau in judecata anrp? tosonel tosonel Buna ziua. Am un dosar pe Legea 290/2003 la ANRP pt. bunurile din Basarabia si am primit in 2006 prima transa din despagubiri, dar de atunci nimic. As vrea sa ... (vezi toată discuția)