Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Durata unui proces ANRP
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Durata unui proces ANRP

Bine v-am gasit!

Am un dosar nesolutionat la ANRP si am dat in judecata institutia.

Mi-ar placea sa aflu cateva detalii de la cei care au avut procese/cunosc cazuri de procese impotriva ANRP-ului.

1) care este durata unui astfel de proces?

2) de la terminarea procesului, cat timp dureaza pana la plata efectiva a despagubirilor?
Dosarele cu ANRP pot avea diferite obiecte. In functie de obiect si de gradul de aglomerare al instantei, durata procesului poate fi de la cateva luni la peste 1 an. Pe ce lege aveti intocmit dosarul? co obiect are procesul?