avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 841 soluții astăzi
Forum AvocatNet Italia Legislatia muncii si probleme ... contrbutii in romania
Discuție deschisă în Legislatia muncii si probleme conexe

contrbutii in romania

lucrez cu acte in regula in Italia pot sa platesc contrbutii si in tara in acelasi timp?
Cel mai recent răspuns: CarolinaDR , utilizator 23:19, 29 Iunie 2017
Nu ar fi justa o dubla impozitare pentru un singur venit.
Se pot face plăți la Administrația Financiară de sector , de unde aveti domiciliul fiscal.
In lipsă unui singur domiciliu in ipoteza in care aveti mai multe case/ bunuri, la Administrația pe care ati ales-o in mod global pentru toate acestea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Unul din soti are dreptul sa paraseasca domiciliu cu copii fara acordul celuilalt? carraro carraro Datele problemei sunt urmatoarele:eu si sotia suntem cetateni romani amandoi casatoriti in Romania de 12ani.,avem 2 copii unul de 11 si celalalt 6 de ani ... (vezi toată discuția)
Sotul meu italian rezident în românia, pensionar in italia, deci pensia este impozitata ... chemello chemello sotul meu it rezident ro..pensionar in it deci pensia este impozitata in italia...am primit instiitare de la anaf ca are de platit impozit pe pensie ..o ... (vezi toată discuția)
Cass pentru venituri din dobanzi bancare persoana cu rezidenta in italia asbinvest asbinvest Buna ziua ! Sunt persoana cu rezidenta in Italia si cu servici pe baza de contract in Italia , orasul Milano de peste 8 ani de zile iar in Romania , loc. ... (vezi toată discuția)