Forum AvocatNet Italia Legislatia muncii si probleme ... contrbutii in romania
Discuție deschisă în Legislatia muncii si probleme conexe

contrbutii in romania

lucrez cu acte in regula in Italia pot sa platesc contrbutii si in tara in acelasi timp?
Nu ar fi justa o dubla impozitare pentru un singur venit.
Se pot face plăți la Administrația Financiară de sector , de unde aveti domiciliul fiscal.
In lipsă unui singur domiciliu in ipoteza in care aveti mai multe case/ bunuri, la Administrația pe care ati ales-o in mod global pentru toate acestea.