Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Credit prima casa
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Credit prima casa

Buna ziua. As dori sa aflu daca as putea sa fac un credit prima casa (ca exemplu) avand in vedere ca am avut doua creante/debite la un IFN si o banca ce s.au prescris amandoua acum vreo 6-7 ani. Stiu ca trebuie sa am un salariu net de 2000 lei pt acest credit. Va multumesc.
Ati platit creditele sau nu?
In primul rand trebuie sa verificati daca mai sunteti in biroul de credit, daca nu le-ati platit restantele raman si vor fi raportate regulat la Biroul de Credit astfel ca baza de date va fi mereu actualizata.
Nu veti putea obtine alte credite daca nu sunteti sters din BC.
[ link extern ] /
La Biroul de credite am aflat ca sunt zero,ca nu mai am nimic acolo.
Atunci nu trebuie sa va faceti probleme ptr obtinerea unui credit, trebuie sa indepliniti criteriile de eligibilitate pentru accesarea creditului, venituri, etc.