avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1060 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Viza H2B
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Viza H2B

Cat de mult poate fi aceasta viza prelungita pe teritoriul Americii si in ce conditii ?
Cel mai recent răspuns: seliman , utilizator 15:47, 27 Septembrie 2009
H2B se emite pentru perioada maxima de 1 an si poate fi prelungita de maxim 2 ori
Stiti cumva daca trebuie sa mai vi in tara pentru prelungire, se poate prelungi acolo ? Pot schimba angajatorul ? domeniul de munca ? de exemplu din industria hoteliera in office manager sau contabil ?
Va multumesc anticipat, orice raspuns este bine venit.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Invitatie din uk catre romania adudutza adudutza Buna seara! As dori sa fiu si lamurita cu problema care ma machina. Momentan eu si iubitul meu suntem in UK si am dori sa mergem in Romania de Craciun, insa ... (vezi toată discuția)
Casatorie cu cetatean indian,in india yo44 yo44 Buna ziua, Ma poate ajuta cineva,poate din experienta,sau poate ca stie carei autoritati romane sau indiene sa ma adresez.Eu sunt cetatean roman si doresc ... (vezi toată discuția)
Date despre calatorie in australia TutuTraian TutuTraian Buna ziua, Avand in vedere ca cetatenii Maghiarii nu mai au nevoie de viza pentru a calatorii in Australia, la inceputul verii, m-am decis sa fac si eu toate ... (vezi toată discuția)