Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Viza H2B
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Viza H2B

Cat de mult poate fi aceasta viza prelungita pe teritoriul Americii si in ce conditii ?
H2B se emite pentru perioada maxima de 1 an si poate fi prelungita de maxim 2 ori
Stiti cumva daca trebuie sa mai vi in tara pentru prelungire, se poate prelungi acolo ? Pot schimba angajatorul ? domeniul de munca ? de exemplu din industria hoteliera in office manager sau contabil ?
Va multumesc anticipat, orice raspuns este bine venit.