Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Dizolvare srl neplatitor de tva
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Dizolvare srl neplatitor de tva

Cum se procedeaza in cazul dizolvarii unui srl care Nu are activitate, nu are datorii la buget, la furnizori.Dar mai are un stoc de marfa.Ce fac cu stocul daca inchid firma?
Activele societatii intra in proprietatea asociatilor. Bineinteles, cu plata impozitelor, conform Codului fiscal.