avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 799 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Dizolvare srl neplatitor de tva
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Dizolvare srl neplatitor de tva

Cum se procedeaza in cazul dizolvarii unui srl care Nu are activitate, nu are datorii la buget, la furnizori.Dar mai are un stoc de marfa.Ce fac cu stocul daca inchid firma?
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 23:06, 4 Iulie 2017
Activele societatii intra in proprietatea asociatilor. Bineinteles, cu plata impozitelor, conform Codului fiscal.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bilant lichidare societate cu stoc marfa starcopit starcopit Sunt in faza de radiere a unei mici firme (srl) care din 2009 nu a mai avut nici un fel de activitate fiind suspendata iar apoi lichidata in vederea ... (vezi toată discuția)
Inchidere firma mine58 mine58 Cum as putea sa inchid o firma in situatia in care am solduri : mijloace fixe , marfuri ,tva neexigibil la marfa din stoc si adaos comercial , clienti si ... (vezi toată discuția)
Exista posibilitatea inchiderii automate a unui s.r.l. prin lipsa de activitate? odoina2 odoina2 In noiembrie 2003 am infiintat o firma care a functionat efectiv pana in 2008, iar de la apariatia impozitului forfetar n-am mai facut absolut nimic pe firma. ... (vezi toată discuția)