Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... impartire bunuri divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

impartire bunuri divort

Cum se partajeaza la divort bunurile imobile mostenite de unul dintre soti in timpul casatoriei?
Imobilele mostenite nu se impart la partaj sunt bunuri proprii, nu comune, chiar daca mostenirea ati primit-o in timpul casatoriei. Partajarea se face dupa pronuntarea divortului, prin actiune separata.
Nu intra la partaj bunurile dobândite prin moștenire .