Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... legea 544/2004 = 554/2004 ????
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

legea 544/2004 = 554/2004 ????

orice cautare a legii 544/2004 pe internet m-a dus la ....legea 554/2004 contencios administrativ, iar orice cautare a unui model de reclamatie administrativa ma conduce la cele ce contin textul "... in baza legii 544/2001...".
Spuneti-mi cum e bine?
Multumesc!
Florin Borza
pai depinde ce cautati de fapt. In subiectul postat de dvs ati mentionat 3 texte legale:

- Lege nr. 544 din 25/11/2004 - pentru înfiinţarea comunei Răscăeţi prin reorganizarea comunei Vişina, judeţul Dâmboviţa

- Lege nr. 554 din 02/12/2004 - Legea contenciosului administrativ

- Lege nr. 544 din 12/10/2001 - privind liberul acces la informaţiile de interes public

asadar o cerere bazata pe legea contenciosului administrativ poate fi tangenta cu legea privind accesul la informatii de interes public, cat despre L 544/2004, cu siguranta este o eroare materiala pentru ca aceast alege chiar nu are nimic de-a face cu subiectul dvs. - asta daca nu sunteti din comuna Visina ;) :D

cu stima
av. Gheorghe Alexandru
Corect : legea 554/2004
Vedeti aici:www.avocatnet.ro/content/for...
Sunt 2 legi total diferite si distincte!

[ link extern ]

B-)
Multumesc de raspuns. Am intrebat pe forum, la un alt subiect, despre cum sa fac ca sa fac .... ceva cu indolenta unor functionari publici si unul din consilierii de pe forum mi-a pomenit de ....legea 544/2004.
Cum verific toate informatiile primite, mi-am dat seama ca nu am nimic de-a face cu infiintarea acelei comune, etc.
am primit doua raspunsuri: foloseste legea 554/2004 si foloseste legea 544/2004 !!!!!!!
M-am gandit ca este o eroare.
Multumesc!
O seara buna!