avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 907 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Procura Spania
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Procura Spania

Bun gasit. Sora mea care este rezident in Spania i-a facut o procura generala mamei care locueste in Romania. Pentru a putea fi folosita trebuie sa contina apostila de la Haga sau este suficient dosarul cu procura de la notarul spaniol cu sigla acestuia? Va multumesc
apostila e necesara si poate fi obtinuta doar in spania. UE n-are importanta aici.
Ultima modificare: Duminică, 27 Septembrie 2009
ContSters56778, utilizator
referitor la apostilarea procurei obtinuta in spania....
chiar este obligatorie ?
tatal mau a obtinut o procura la consulatul romaniei din bilbao si i-a dat un dublu exemplar...
in fine...
are doua stampile una e vizibila,cu cerneala iar cealalta e reliefata ....dar nici urma de apostila...este in regula?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Procura minor Nearlygoods Nearlygoods Salut asi dori sa plec in spania insotit de tata mama este acolo din cate stiu trebuie sa imi trimita procura de acolo aici asi dori sa stiu daca poate face ... (vezi toată discuția)
Procura in spania Bencipici Bencipici Daca ő persoana mergecla un notar in spania sí face ő procura,o imputerniceste pe mama sa sacse impace cu inculpat este valabil? Trebuie ő traducere ... (vezi toată discuția)
Cumparare prin procura daiaalexandru daiaalexandru Buna ziua , intentionez sa cumpar o garsoniera prin prima casa , dar am dubii in privinta actelor intrucat cel care vinde zice ca are o procura , ... (vezi toată discuția)