Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Procura Spania
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Procura Spania

Bun gasit. Sora mea care este rezident in Spania i-a facut o procura generala mamei care locueste in Romania. Pentru a putea fi folosita trebuie sa contina apostila de la Haga sau este suficient dosarul cu procura de la notarul spaniol cu sigla acestuia? Va multumesc
apostila e necesara si poate fi obtinuta doar in spania. UE n-are importanta aici.
ContSters56778, utilizator
referitor la apostilarea procurei obtinuta in spania....
chiar este obligatorie ?
tatal mau a obtinut o procura la consulatul romaniei din bilbao si i-a dat un dublu exemplar...
in fine...
are doua stampile una e vizibila,cu cerneala iar cealalta e reliefata ....dar nici urma de apostila...este in regula?