Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Deschid un PFA, dar am nevoie de o diploma
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Deschid un PFA, dar am nevoie de o diploma

Buna ziua! Vreau si eu sa imi deschid un PFA, dar am vazut ca am nevoie de o diploma.. sau ceva de genul acesta. Pentru ca nu am fost la un liceu pe profilul asta si pentru ca sunt anul I la facultate, pot sa fac asta cu o adeverinta de acolo?
Multumesc!
In ce domeniu vreti sa activati? Nu puteti fi PFA in tehnici de mesa de exemple - daca nu aveti o diploma de maseur - certificata.
In domeniul IT. Am un joc video in dezvoltare pe care o sa il vand, asa ca vreau sa fie totul ok.
Se poate obține codul CAEN și dacă aveți măcar un certificat de pregătire în IT, cu mențiunea să fie emis de către un furnizor recunoscut ANC, Ministerul Educației și Cercetării Naționale, Ministerul Muncii.
Deasemenea după părerea noastră ar fi ideal să vă înregistrați jocul dezvoltat de dumneavoastră și cu drept de autor.
Buna ziua,
O sa incerc cu o adeverinta de la facultate. In caz ca nu o sa fie acceptata, cred ca o sa imi deschid o microintreprindere. O sa fac si ce mi-ati spus mai sus. Multumesc mult pentru ajutorul acordat! O zi frumoasa!