Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Subventie somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Subventie somaj

Buna ziua,
Am incheiata conventie somaj pt un salariat peste 45 ani.Acesta m-a anuntat ca doreste sa plece pt 2 luni din tara si a facut cerere de suspendare a contractului de munca pe ac perioada.Nu stiu ce fac cu subventia , mai pot primi la reintoarcerea angajatului din perioda de suspenare sau mi-i se sisteaza de tot.
Mergeti si intrebati la AJOFM ... subventia se restituie numai in cazul incetarii c.i.m. in anumite conditii.