Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Fotograf ambulant
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Fotograf ambulant

1 Pentru a desfasura o activitate ,fotograf ambulant,de ce este nevoie sa obtin aprobare pentru fiecare loc daca sunt ambulant ?

2. Pe ce criteriu sunt respinse unele aprobari pentru a desfasura activitate comerciala pe spatiu public si de ce nu se specifica motivul respingerii acesteia ?

3.
Buna ziua,
Puteti avea o firma care sa deruleze activitatea in diverse locuri - este nevoie de autorizarea activitatii la terti (pe teren, activitatea se presteaza fie la sediul clientului, sau alte locatii si nu in locatia sediului social al firmei sau punct de lucru).

In cazul in care doriti sa faceti fotografii in locatii speciale - gen muzee de ex., se cere aprobare de la institutia in cauza.