Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ce trebuie sa fac?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Ce trebuie sa fac?

Am vândut o mașină în 2015.iar în 2016 am primit o contraventie precum am circulat fără rovinieta.Am dat în judecata CNAIR și am avut câștig de cauza. CNADR a făcut apel și nu știu ce trebuie facut în continuare.Va rog, cine ma pote ajuta ?
Sa depuneti intampinare cand primiti motivele de apel.
Ce trebuie scris în întâmpinarea aceea?
In intampinare trebuie sa invocati in apararea dvs.motivele de fapt si de drept prin care solicitati respingerea apelului si mentinerea ca temeinica si legala a sentintei instantei de fond.