Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Întâmpinare apel
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Întâmpinare apel

Buna ziua,
Am o hotărâre judecătorească favorabilă ( am contestat in Pv pt amenda rovinieta, deoarece mașina a fost vândută in 2014 și am primit o amenda in 2016 cu toate ca nu mai eram proprietarul acestei mașini )
CNADR a făcut Apel la sentința
Va rog sa/mi Spune-ți unde sa depun (sau sa trimit cu confirmare de primire) Întâmpinarea făcută de CNADR : la Judecătoria sectorului de care aparțin sau la Tribunalul București ?
Va rog dacă puteți sa /mi dați câteva detalii cu ceea ce trebuie scris in aceasta întâmpinare .
Va mulțumesc anticipat
In cazul in are CNADNR a formulat apel trebuie sa vi se comunice motivele de apel.
Dupa primirea acestor motive veti transmite intampinarea (la Tribunal).
Continutul intampinarii cuprinde motivele dvs raportat de apelul formulat in aceasta cauza - de ce considerati ca trebuie respins apelul si mentinuta hotararea instantei de fond - cea care v-a dat deja castig de cauza.