Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Multumesc prietenilor de pe Avovatnet.ro!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Multumesc prietenilor de pe Avovatnet.ro!

Cu ceva timp in urma solicitam ajutorul aici, pe avocatnet.ro deoarece aveam nevoie de argumente solide pentru a solutiona o problema de serviciu care ma afecta destul de urat atat material cat si profesional. Am primit ajutor mai mult decat as fi crezut !
Multumesc tuturor celor care au fost alaturi de mine! Problema s-a rezolvat !
Ne bucuram cand unii reusesc! Felicitari!
Este placut si ca ai ramas alaturi de noi si speram sa ramai in continuare :)

Mi-ar place insa sa stiu si prin ce fel de metoda ai rezolvat problema, banuiesc ca amiabil, nu cred ca in instanta ai fi obtnut asa repede o hotarare...
Este vorba de o formare profesionala, chiar cu angajament de plata, nu?
Este util pentru toti sa afle cateva elemente despre cum se rezolva unele cazuri, mai ales daca sunt mai deosebite.
Multumim si la mai mare :dance3:
Ne bucuram ca transmitem parte din informatiile pe care le detinem catre dumneavoastra si ca va sunt utile.

;)

:vishenka:

clio06 a scris:

Multumim si la mai mare :dance3:
grace_r a scris:

Ne bucuram cand unii reusesc! Felicitari!
Este placut si ca ai ramas alaturi de noi si speram sa ramai in continuare :)

Mi-ar place insa sa stiu si prin ce fel de metoda ai rezolvat problema, banuiesc ca amiabil, nu cred ca in instanta ai fi obtnut asa repede o hotarare...
Este vorba de o formare profesionala, chiar cu angajament de plata, nu?
Este util pentru toti sa afle cateva elemente despre cum se rezolva unele cazuri, mai ales daca sunt mai deosebite.

Timpul nu-mi permite sa reiau toata problematica.
Subiectul era" Angajat dar fara drepturile din contractul de munca", o situatie destul de complicata pe care doar cei care au mai avut tangenta cu proiectele finantate din afara au putut-o intelege foarte bine.

Am stiut din start ca am dreptate dar atunci cand te afli in "mijlocul" problemei parca te indoiesti de tot si de toate, eu asa am patit in prima faza.

Am inceput sa ma informez, sa intreb.
Am inceput cu postarea mesajului aici, apoi am mers si la Directia Muncii la o angajata care era exact pe problema si intentionam sa merg si la ITM dar nu a mai fost nevoie.

Am consultat si alti specialisti din orasul meu .
Deci faza de informare a fost foarte importanta. Sustinerea legala trebuia construita cu mare grija ( cu atat mai mult cu cat baza de pornire a problemei era o razbunare grosolana)

A urmat adresa oficiala catre conducere. Parcursul adresei a fost destul de sinuos si trebuie sa recunosc ca nici eu nu sunt un angajat oarecare prin pozitia pe care o am in organizatie.

Una peste alta si cu cu ajutorul celui de sus problema s-a rezolvat.
Au existat si momente de ezitare pe care le-am depasit cu ajutorul prietenilor. In momente din acestea iti dai seama de "calitatea" unor oameni, de valorile lor.

Va multumesc din suflet inca o data !

maria1504, utilizator