Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Inchidere firma cu datorii
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Inchidere firma cu datorii

O firma fără activitate din 2008 care a acumulat datorii la salubrizare si cas cum se poate Închide in cel mai scurt timp. Exista vreo modalitate de a scapa de datoriile către firma de salubrizare?
Buna ziua, pentru inchidierea firmei prin dizolvare si radiere la Registrul Comertului este conditie esentiala ca firma sa nu aiba datorii la bugetul de stat si contributiile sociale.
In caz contrar. firma aflandu-se in imposibilitate vadita de a achita datoriile exista o alta procedura de inchidere. In acest sens ne puteti contacta pentru detalii.
REINVENT CONSULTING, Consilier juridic