avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 863 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Asigurare
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Asigurare

Daca eram coasigurător pe lista fostului sot ca. Iar astăzi nu mai sunt cine are dreptul sa ma scoată din asigurare fara înștiințarea mea?doctorul sau soțul cu care nu am terminat divorțul? In ce bază si ce lege sau punct lege, ms
Sotul, dar numai dupa pronuntarea divortului.
Mulțumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

[done] ministerul sanatatii schimba doctorul de familie chivas314159 chivas314159 Salut, Prietena mea e din Tg Jiu, dar sta, informal, si lucreaza, formal, in Bucuresti. Doctorul ei de familie e din Tg Jiu. Doctorul ei, a primit un fax de ... (vezi toată discuția)
Asigurare de sanatate dupa facultate Laur1964 Laur1964 Fiul meu termina facultatea zilele acestea; a urmat curs de zi, deci pana acum a fost prins in sistemul de asigurari ca elev la curs de zi; are 23 de ani si ... (vezi toată discuția)
Calitatea de coasigurat danacoman danacoman buna ziua tuturor ! va rog sa ma ajutati cu un sfat in urm situatie: Sunt divortata legal din 2010, dar locuim inca impreuna . Doar eu lucrez cu contract de ... (vezi toată discuția)