Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Activitati fotografice nunta
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Activitati fotografice nunta

Buna ziua,
Ma puteti ajuta, va rog, cu urmatoarea situatie: am o SC cu activitate principala 4711 (comert cu amanuntul in magazine nespecializat) iar ca si activitati secundare am activitati fotografice cu toate codurile CAEN aferente acesteia. Intrebarea mea este: pot introduce in contabilitatea societatii facturile aferente semnarii unor contracte foto-video cu persoane fizice (nunti, botezuri etc)? As putea introduce in casa de marcat un cod "prestari servicii" sau pot da clientului doar chitanta si factura?

Multumesc frumos!
Se poate folosi desigur casa de marcat cu cod pentru serviciile prestate cat si facturile aferente cu bonul fiscal sau chitanta.