Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Inselat (atributii diferite fata de fisa postului)
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Inselat (atributii diferite fata de fisa postului)

Am facut un contract ,cu o firma romaneasca, pentru Italia, domeniul hotelier. In fisa mea de lucru era scris foarte clar care erau atributiile mele . Ajuns acolo au fost radical diferite .Ma intreb ce as putea face inpotriva acestor mincinosi, deoarece am fost nevoit sa pierd destui bani pentru a ma intretine acolo dupa aceea? Multumesc !
Formulati actiune in instanta pe baza contractului incheiat si solicitati despagubiri.
Puteti depune si o sesizare la Inspectia Muncii.
Multumesc, am depus si am primit un raspuns care nu avea legatura cu subiectul expus de mine, Au raspuns la o alta nemultumire a mea.