Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cod caen 8552 -angajare-
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cod caen 8552 -angajare-

Buna ziua,

Doresc să înființez un Srl-D sub codul caen 8552. Mai exact o școală de muzică pt copii. Întrebarea mea ar fi dacă angajații (profesorii) trebuie sa aibe studii superioare in domeniu? Spre exemplu profesorul de canto necesită facultatea de muzică? Il pot angaja daca are doar bacalaureatul?
Pentru profesori se cer studii superioare.