Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Datorii nascute dupa intrarea in insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Datorii nascute dupa intrarea in insolventa

Buna ziua

Daca o societate a intrat in procedura insolventei pe data de 22 februarie 2017,obligatiile bugetare aferente salariilor lunii ianuarie care aveau data scadenta 25 februarie 2017 sunt considerate datorii curente nascute in perioada insolventei sau se inscriu la masa credala ?
Multumesc anticipat pentru raspuns !
Buna ziua.
Data scadentei este luata in considerare.Deci eu consider ca, fiind datorii nascute dupa intrarea in insolventa, sunt datorii care se inscriu suplimentar tabelului de creante.Sau puteau fi inscrise si in tabelul de creante, nu cred ca era gresit.
Cu stima,
Marius Bote.