Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cat costa infintarea unei firme
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cat costa infintarea unei firme

Buna ziua,

Un srl-d sau un srl care e mai ieftin cat costa? Care este cea mai iefina optiune. Pot sa imi deschid si singura daca ma duc la camera comertului imi dau ei actele necesare care trebuie sa le complectez pt a-mi infinta o firma?
Buna seara,
Va puteti deschide singura un SRL sau SRL-D mergand la registrul comertului judetean.
cost aproximativ 600 lei din care 200 capital social.
Timp .. cam 3 saptamani de alergatura.
SRL - D nu va costa nimic daca il infiintati singura. 200 lei capitalul social si apoi ii recuperati. Daca va deschideti SRL va costa in plus si publciarea in MOf - pe langa capitalul social. Celelalte taxe s-au scos.
La srl-d nu sunt taxe de platit nimica?Ma duc doar la registrul comertului si iau toate datele?