Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... legea muncii-promovarea la propunerea sefului.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

legea muncii-promovarea la propunerea sefului.

buna ziua, va rog sa-mi spunerti daca, dupa noua legea a muncii, se mai poate face promovarea la propunerea sefului. daca se poate si baza legala, articolul, etc ... multumesc mult, mult!!!
Intr-adevar, legea dispune ca : promovarea în grade sau trepte profesionale imediat superioare se face din 3 în 3 ani ...
multumesc mult pentru tot, o sa "mi se lungeasca urechile"! zi buna va doresc!
inca ceva, poate, poate .... functia de economist 3 s-a desfiintat. cei care sunt economist 3 la incadrare raman la acelasi grad sau, daca s-a desfiintat, trec in treapta urmatoare?