Forum Bani şi Afaceri ... Tedinţe imobiliare Plata imobil prin cont bancar
Discuție deschisă în Tedinţe imobiliare

Plata imobil prin cont bancar

Buna ziua,
Va rog sa ma lamuriti, daca in situatia vanzarii unui imobil cu pret de vanzare mai mare de 50 000 lei, cumparatorul neavand cont deschis in banci, plata poate fi efectuata prin depunerea banilor direct in contul vanzatorului?
Multumesc
Da, depunerea c/v pretului unui imobil de catre cumparator direct in contul bancar al vanzatorului, este o practica des intalnita si acceptata de notari.