Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revisal

Ce data se trece la sectiunea Inregistrare contract- la data la care isi produce efectele? data incepere activitate sau data incheiere contract ?
Mutumesc frumos.
Buna ziua.
Contractul se inregistreaza in Revisal cu 1 zi inainte ca persoana respectiva sa inceapa prima zi de lucru.
data la care isi produce efectele = data incepere activitate
Multumesc frumos.