Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Consecințe
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Consecințe

Ce poate risca o persoană dacă cu bună știință dorește să săvârșească infracțiunea de înșelăciune,dar nu reușește?
Poate fi urmarita penal pentru tentativa la infractiunea de inselaciune.