avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 898 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare anticipata partiala
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare anticipata partiala

Care sunt toate documentele necesare pentru pensionarea anticipata partiala si care sunt legile si reglementarile actuale in acest sens . Cum se calculeaza valoarea acestei pensii. Ce penalizare se aplica.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:11, 28 Iulie 2017
Gasiti detalii aici :

Pensia anticipată parţială
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul pensie anticipata partiala ghbala ghbala Indeplinesc conditiile pt. pensie anticipata partiala acum si as vrea sa depun dosarul si ma intereseaza modul de calcul. Se va calcula la valoarea de acum ... (vezi toată discuția)
Pensia anticipata si pensia anticipata partiala buna ziua , as ... truscamonika truscamonika Pensia anticipata si pensia anticipata partiala Buna ziua , as dori sa stiu cand ar putea sa iasa sotul meu la pensie anticipata , fiind nascut in 04.06.1964 ... (vezi toată discuția)
Dacă mama mea are 57 de ani și 17 ani de muncă, poate ieși ... FabianOnel FabianOnel Dacă mama mea are 57 de ani și 17 ani de muncă, poate ieși la pensie mai devreme cu penalizare? Mulțumesc! (vezi toată discuția)