Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Plangere la DIICOT grup infractional organizat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Plangere la DIICOT grup infractional organizat

Am cunostinta de un grup infractional organizat care opereaza la nivelul judetului Mures.Am fost la politia judeteana, am sesizat oral dar nu s-a consemnat nicaieri ,au spus sa scriu eu .Din discutie mi-am dat seama ca ma astepta, ca s-a vorbit in prealabil despre prezenta mea acolo si nu am depus sesizare scrisa.Mi s-a transmis ulterior de catre persoane din acesta grupare ca nu am sanse cu politia din judet,ca As dori sa stiu unde as putea sa sesizes?Daca sesizez parchetul imi ia in considerare daca incep plingerea pentru infractini care au avut loc acum 3 ani si se continua pina in prezent?As putea sa depun sesizarea la Diicot Bucuresti?
NU!Dar am sa-l vizionez!
DANIELA1915, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
luiza2015 a scris:

Cum sunteti victina unui RFID? Ce efecte au ?

Si eu am cipuri RFID la cardul de identitate, la pasaport, la cardul de transport in comun si la cardul bancar. N-am constatat efecte naspa, dar la televiziunea olandeza s-a prezentat ca hackerii ar putea abuza de aceste lucruri (adica sa afle cine sunt sau sa-mi fure banii fara sa ma atinga).

In ce-l priveste pe Iustin Parvu, el n-a zis ca aceste cipuri sunt numarul fiarei, ci doar pregatirea pentru viitoarea insemnare cu numarul fiarei (care poate urma din perspectiva asta si peste cinci sute de ani, ca el n-a precizat cand va urma).
tgeorgescu, utilizator
Ma refeream la cipuri subcutanate!Mi s-a instalat in mod abuziv, fara vointa mea in mod organizat,dintr-un anume motiv.Efecte: stimularea sau inhibarea a centrilor nervosi prin impulsuri.
DANIELA1915, utilizator
Nu va suparati pe mine, dar orice psihiatru care nu conchide ca asta e delir se face vinovat de malpraxis.