avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1106 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale 2 administratori la un SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

2 administratori la un SRL

Buna ziua . Pentru un SRL cu asociat unic pot avea 2 administratori? Adica unul sa fie asociatul si inca unul?
Buna ziua,
Fara discutii DA!
Da, se poate. De asemenea, aveti la alegere cum sa stabiliti exercitarea mandatelor: separat sau impreuna. Mandatul unui administrator poate fi limitat la anumite atributii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua daca eu sunt administratorul si asociatul unic al unui ... Ciocanel16 Ciocanel16 Buna ziua daca eu sunt administratorul si asociatul unic al unui magazin ABC am dreptul sa vand produse fara a avea carte de munca sau ceva contract. Va ... (vezi toată discuția)
De cine asculta reprezentantul legal al unei asociatii non profit, asociat unic intr-un srl, de ag sau de cd? Victoren Victoren O asociatie organizație non-guvernamentală și non-profit cu membri SRL-uri, a devenit asociat unic si administrator al unui alt SRL si si-a desemnat un ... (vezi toată discuția)
Ca asociat si administrator al unei societati comerciale, pot lucra fara contract individual de munca? adriacst adriacst Buna ziua! Va rog sa ma lamuriti in urmatoarea problema . Eu si sotul meu suntem asociatii unei SRL, eu detin si calitatea de administrator. Am deschis un ... (vezi toată discuția)