Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Înștiințare primarie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Înștiințare primarie

Buna ziua.acum 5 ani sotul meu a murit intr-un accident de masina.saptamana asta am primit o înștiințare pe numele lui de La primărie in care scrie ca a dobândit un autoturism cu nr de identificare... si ca il invita la primarie sa depună declarația de impunere si sa se prezinte cu toate actele masinii.in caz contrar pe lîngă amenda de ce impune din oficiu masina.noi ne am căsătorit acum 10 ani si niciodata nu am avut masina respectivă si nici nu am auzit de ea.s-a facut succesiunea intre mine si băiețelul meu dar nu era vorba de nici o datorie sau masina. As dori sa stiu ce este de facut in acest caz?multumesc
Contestati instiintarea la primarie cu certificatul de deces si invitati-i sa se duca dupa dansul sa verifice!:hammer: