Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale sediu social si desfasurare activitate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

sediu social si desfasurare activitate

vreau sa deschid o agentie imobiliara in suceava . sediul social acolo e.
dar eu an sa imi desfasor activitatea in bucuresti .
majoritatea contractelor se incheie la domiciliu clientului.
pt inceput nu as vrea sa deschid un pct de lucru in bucuresti.
am sa dau bon fiscal , casa inregistrata in suceava .
dar obiectul contractului , imobilul este in bucuresti. are vreo importanta ? risc ceva ?
asta doar pt inceput, cateva luni.
Eu, ca utilizator al serviciilor unei agentii imobiliare , nu as avea incredere intr-o firma care nu are sediu si tine casa de marcat in servieta.
Mentionez ca am apelat la serviciile agentiilor imobiliare de mai multe ori si am incredere in ele.Toate aveau sediul in apartamente de bloc si aveau firma foarte vizibila pe fatada blocului.
ok florentina, eu vb strict de inchiriere, ceea ce nu implica tranzactii cu sume mari.
am zis ca e doar pentru inceput.
oricum , ma interesa aspectul legal , nu cel de marketing.
multumesc.
Din puctul meu de vedere nu risti nimic daca iti autorizezi desfasurarea activitatii la terti (exista un spatiu special pe declaratie).
multumesc celor care mi-au rsp.