Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Plata vânzare casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Plata vânzare casa

Buna ziua,
Am semnat o Promisiune bilaterala de vânzare- cumpărare pentru o casa, noi fiind vânzătorii, în care s-a scris că plata să se facă de către cumpârâtor in lei, la cursul BNR din ziua respectiva ( înțelegerea verbală a fost pentru un preț în euro dar nu avem nimica scris în acest sens). Avansul deja l-am încasat așa și ne-am dat seama că noi am pierdut din cauza diferenței de curs valutar. Va rog să-mi comunicati dacă la semnarea contractului final suntem obligați să încasăm diferența tot in lei, cum e scris in Promisiune, sau putem cere plata diferenței in euro.
Vă mulțumesc anticipat pentru raspuns
Sper că am ales bine categoria forum.
notarul va face contractul tot in lei.