Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Probleme dupa divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Probleme dupa divort

Buna. In urma divortului terminat , la revenirea in tara a fostei sotii, aceasta a luat din apartament mai multe bunuri fara a se consulta cu mine , am inercat sa cadem de comun acord pt un partaj amiabil insa nu a fost cu putinta.Drept reactie , am procedat la fel dar ea a anuntat politia . Ce probleme pot exista? Mentionez ca intre timp am plecat din tara. Va multumesc anticipat pt raspuns.
Divortul s-a incheiat cu hotarareju decatoreasca definitiva, aceasta fiind in urma apelului facut la curtea suprema.Partajul nu s-a facut , nu a existat proces pt partaj inca . In ultimii doi ani de cand am intentat procedura de divort si pana la terminarea acestuia iulie anul prezent, fosta sotie a fost anul trecut in tara dar nu a trecut pe la apartament .Eu am locuit pana de curand acolo temporar avand grija de apartament plata impozit etc fara a pune in disc utilitatile pt ca era firesc sa le platesc eu. Bunurile sunt comune .