Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... asigurare RCA
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

asigurare RCA

Buna ziua,
spuneti-mi va rog asigurarea obligatorie RCA mai este obligatorie sau nu si cat este sanctiunea in acest caz.
Va multumesc!!!
Fiind o asigurare obligatorie, da, este obligatorie.amenda este intre 1.000 si 2.000 lei si retinerea placutelor de inmatriculare.