avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 748 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... asigurare RCA
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

asigurare RCA

Buna ziua,
spuneti-mi va rog asigurarea obligatorie RCA mai este obligatorie sau nu si cat este sanctiunea in acest caz.
Va multumesc!!!
Cel mai recent răspuns: Olga Tanasa , Consultant asigurari 07:35, 8 August 2017
Fiind o asigurare obligatorie, da, este obligatorie.amenda este intre 1.000 si 2.000 lei si retinerea placutelor de inmatriculare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asigurare Cariga Andreea Cariga Andreea Buna ziua. Am nevoie de o informație. Daca circuli cu o mașină fără asigurare care sunt sancțiunile prevăzute de lege? Vă mulțumesc (vezi toată discuția)
Este obligatoriu rca la o masina defecta la care proprietarul nu are bani sa o repare? ion coreanu ion coreanu Buna ziua , Am o masina defecta si nu am bani sa o repar , defectul este la motor si costa foarte mult iar eu din pensia mea deabea ma pot intretine si nici nu ... (vezi toată discuția)
Legislatie cu privire la rca miss_obsession miss_obsession Buna ziua, in primul rand vreau sa va multumesc pentru activitatea d-voastra de pe forum, este foarte binevenita. Am tot citit pe acest forum si pe altele ... (vezi toată discuția)