avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 475 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Transfer intre notari
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Transfer intre notari

Ce argumente morale/legale pot invoca pentru a obține acordul transferarii unui extras de carte funciara (în prezent blocata la OCPI) de la un notar catre un altul?
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 10:19, 8 August 2017
Asteptati 10 zile lucratoare, sa expire extrasul, achitati altul si apoi va indreptati unde doriti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Problema fondul de garantare prima casa iv Sleipnir23 Sleipnir23 Buna seara, Va contactez in legatura cu o problema pe care am intampinat-o la fondul de garantare. Incerc sa obtin un credit prin prima casa de la BRD. ... (vezi toată discuția)
Carte funciara blocata robertnnn robertnnn Buna ziua, Am si eu o nelamurire daca ma puteti ajuta. Sunt in porcesul de cumparare al unui apartament. Problema este ca proprietarul ma cam plimba cu ... (vezi toată discuția)
Extras cf - problema notar petrutjim petrutjim Buna ziua. Doresc sa achizitionez un apartament prin prima casa si am solicitat notarului, la care am incheiat si promisiunea bilaterala si 3 acte ... (vezi toată discuția)