Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Taxa pentru a doua proprietate
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Taxa pentru a doua proprietate

Buna ziua,
Am o intrebarare: doresc sa cumpar o casa care cuprinde 3 apartamente, pentru fiecare apartament fiind un act de proprietate separat.
Pentru plata taxei de proprietate, se considera 3 proprietati sau una singura?
mentionez ca toate cele 3 apartamente sunt in aceeasi casa, la aceeasi adresa nemaiexistand alt apartament.
Multumesc
Raspunsul l-ati dat chiar dv
Daca fiecare apartament detine act de proprietate distinct,rezulta ca se va impune achitare taxa aferent 3 proprietati