avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 441 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Taxa pentru a doua proprietate
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Taxa pentru a doua proprietate

Buna ziua,
Am o intrebarare: doresc sa cumpar o casa care cuprinde 3 apartamente, pentru fiecare apartament fiind un act de proprietate separat.
Pentru plata taxei de proprietate, se considera 3 proprietati sau una singura?
mentionez ca toate cele 3 apartamente sunt in aceeasi casa, la aceeasi adresa nemaiexistand alt apartament.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 21:35, 8 August 2017
Raspunsul l-ati dat chiar dv
Daca fiecare apartament detine act de proprietate distinct,rezulta ca se va impune achitare taxa aferent 3 proprietati

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plingere nulitate absoluta partiala vlemnaru vlemnaru Buna ziua, Am primit o citatie de chemare in judecata de un vecin de bloc ce contesta dreptul meu de proprietate asupra unei boxe situate la subsol, drept ... (vezi toată discuția)
Dezmembrare teren la casa cuplata Adi Nica Adi Nica Pot dezmembra un teren cu CF si o casa construita in regim \"casa cuplata\" in 2 apartamente si 2 terenuri cu CF-uri individual pe terenuri la fiecare ... (vezi toată discuția)
Impozit pe proprietate! LeeAna LeeAna Sotul detine 3/8 dintr-un apartament,iar mama lui 5/8. Presupunand ca ne cumparam noi un apartament al nostru , impozitul cum il platim?Se considera a fi ... (vezi toată discuția)