Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Custodie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Custodie

Am o fata din prima căsătorie. Acum an stat în concubinaj cu altcineva 8 ani .Avem un băiețel împreună. El nu a mai vrut sa stam și cu fata care acum are 12 ani. Mi-a spus sa plec sa dau fata, dacă nu, sa plec și eu cu ea. Fata vrea sa stea cu mine. Eu am plecat cu ea, iar băiatul nu l-am putut lua .Daca ma da în judecata pentru custodie cine rămâne cu copilul ,eu nu vreau sa îi despart pe copiii !!!Va Multumesc anticipat pentru răspuns!!!
Brontolo, utilizator
De ce nu l-ati putut lua? Nu asteptati sa va dea in judecata, pana va da in judecata, baiatul sta la el.
Daca il puteti lua, aveti unde, cereti in instanta sa exercitati impreuna autoritatea parinteasca si locuinta copilului sa fie la dvs, iar pe calea ordonantei presedintiale sa aibe locuinta la dvs provizoriu, pana se da o hotarare pe fond.
Apelati la un avocat.
Contactati rapid un avocat si gasiti o solutie, timpul curge impotriva dv.
Bună ziua. Tb sa deschideți dvs proces de urgenta in instanta, nu așteptați sa ceara concubinul custodia .