Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Conventie civila de prestari servicii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Conventie civila de prestari servicii

Cum poti presta activitati cu caracter juridic (intocmire contracte) pentru o societate altfel decat sub CIM sau ca persoana fizica autorizat.?

Eu personal inclin spre o Conventie civila de prestari servicii.

este corect ?? sunt impedimente ?? care ar fi legislatia incidenta?

Pentru a presta activitati cu caracter juridic ar trebui sa indepliniti conditiile legii consilierilor juridici sau a legii avocaturii.
Dupa parerea mea, intr-o societate puteti desfasura activitatea cu caracter juridic doar in baza unui contract individual de munca (chiar si cu timp partial) sau in baza unui contract de asistenta juridica, cu conditia sa fiti inscrisi in Barou.