Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... calcul CO
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

calcul CO

Buna ziua,
Cine ar putea sa-mi ofere cateva informatii in legatura cu calcularea CO in fuctie de timpul lucrat?
am inteles ca se iau in considerare Nemotivatele, CFS-urile, invoirile si Concediul de boala. Dar in cazul concediului de boala, ce anume urmarim? CB pe o luna intreaga? CB pe zile calendaristice sau lucratoare?
Multumesc mult!
Luati in calcul ceea ce inseamna timp pentru activitate neprestata.

Referitor la invoiri ar trebui sa aveti in Regulamentul intern situatiile cand un salariat beneficiaza de invoire.Daca 1 tura de invoiri din exemplul dvs. reprezinta cumularea lor intr-o luna,eu nu as lua in calcul.