Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... verificare seriozitate
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

verificare seriozitate

cum se poate verifica seriozitate unei firme ?
solvabilitatea , respectarea contractelor , plata la timp ?

Cautati firma pe internet , intrebati la finante sau registrul comertului daca firma exista , daca este solvabila, etc.
intrebati ....
cine imi raspunde pur si simplu la o intrebare ?!
se face o adresa scrisa , banuiesc...
dar solvabilitatea ?
pentru verificarea platilor ar trebui sa faceti adrese la toate bancile, la biroul de credite
pentru a afla daca este solvabila faceti adresa la tribunalul falimentelor
ce nu stiu eu este daca banca imi va oferi detalii ? nu e confidentiala relatia cu clientii ?

la biroul de credit , din cate stiu eu se pot obtine informatii privind propria persoana , sau se pot obtine informatii de catre societatile bancare ....
poate o pers jd sa ceara inf despre alta persoana jd ?
ENGFULL, utilizator
mfinante.ro, la registrul comertului- cerere comanda de eliberare informatii, relatii despre plati si incidente bancare se obtin informatii, de la banci, mai greu.