Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... recalculare pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

recalculare pensie

Prin hotărâre judecătorească definitiva a fost anulata decizia de pensionare actuala. Este nevoie sa depun din nou dosar de pensionare sau Casa de Pensii emite automat o noua decizie conforma cu hotărârea tribunalului?
Casa judeteana de pensii (CJP) va primi o copie dupa hotararea judecatoreasca definitiva (HJD) de la Curtea de Apel si este obligata sa se conformeze emitand o decizie de pensionare care sa respecte HJD.
Pentru urgentare, puteti trimite dvs. la CJP o copie xerox dupa HJD cu adresa, prin posta, cu confirmare de primire.