Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Adeverinta acordare ajutor pentru incalzirea locuintei
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Adeverinta acordare ajutor pentru incalzirea locuintei

Buna ziua!

Imi puteti, spune va rog frumos, ce contine adeverinta pentru acordarea ajutorului pentru incalzirea locuintei? Mi-a cerut un salariat o astfel de adeverinta spunand care are nevoie de adeverinta cu salariul pe ultimele trei luni. Daca stiti exact ce trebui sa contina, va rog sa-mi scrieti.
Va multumesc.
venitul brut si salariul net pe ultimele 3 luni
Este o simpla adeverinta de salariat:

S.C. _______________
Sediul _____________ Nr.__________/_____________
RC: _______________ CUI: ______________
Tel/Fax: _______________________________

ADEVERINTA

Se adeveresta prin prezenta ca dl/dna ________CNP _________ este angajatul(a) societatii noastre in functia de_____________ si, la data prezentei, are un salariu lunar brut (net) de __________ lei.
Pe ultimele trei luni a obtinut urmatoarele salarii brute (nete):
luna_________ anul________ lei__________
luna_________ anul _______ lei __________
luna ________ anul ________lei__________

Se elibereaza prezenta spre a-i servi la _________________.

ADMINISTRATOR,

Va multumesc mult.
R.C.