avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 730 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Adeverinta acordare ajutor pentru incalzirea locuintei
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Adeverinta acordare ajutor pentru incalzirea locuintei

Buna ziua!

Imi puteti, spune va rog frumos, ce contine adeverinta pentru acordarea ajutorului pentru incalzirea locuintei? Mi-a cerut un salariat o astfel de adeverinta spunand care are nevoie de adeverinta cu salariul pe ultimele trei luni. Daca stiti exact ce trebui sa contina, va rog sa-mi scrieti.
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: bvr , utilizator 15:29, 30 Septembrie 2009
venitul brut si salariul net pe ultimele 3 luni
Este o simpla adeverinta de salariat:

S.C. _______________
Sediul _____________ Nr.__________/_____________
RC: _______________ CUI: ______________
Tel/Fax: _______________________________


ADEVERINTA

Se adeveresta prin prezenta ca dl/dna ________CNP _________ este angajatul(a) societatii noastre in functia de_____________ si, la data prezentei, are un salariu lunar brut (net) de __________ lei.
Pe ultimele trei luni a obtinut urmatoarele salarii brute (nete):
luna_________ anul________ lei__________
luna_________ anul _______ lei __________
luna ________ anul ________lei__________

Se elibereaza prezenta spre a-i servi la _________________.

ADMINISTRATOR,


Va multumesc mult.
R.C.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Adeverinta pentru concediu medical Blancy Blancy Buna ziua, E o anumita adeverinta tip ce se elibereaza de angajator pentru obtinerea certificatului de concediu medical? Dar pentru spitalizare, tot ... (vezi toată discuția)
Acte necesare pentru 30% din indemnizatia de somaj CLAUDIA7828 CLAUDIA7828 Buna ziua. La firma la care lucrez se angajeaza o persoana care vine din somaj. Pt. a beneficia de 30% din indemnizatia de somaj trebuie depuse niste acte la ... (vezi toată discuția)
Dosar prima de instalare radu 72 radu 72 Buna ziua,am si eu o nelamurire referitoare la modelul de adeverinta de salariat pe care trebuie s-o duc lunar la AJOFM....mentionez ca am fost la agentie si ... (vezi toată discuția)