Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Reziliere contract contract prestări servicii abuziv
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Reziliere contract contract prestări servicii abuziv

Bună ziua,

Am avut un contract de prestări servicii cu o asociație de proprietari.
Contractul m-a fost reziliat abuziv.
Care este termenul maxim în care eu pot să depun contestație la tribunal pentru abuz? 45 de zile calendaristice sau 30?
Și de la ce dată începe scurgerea timpului pentru care eu pot să fac contestația ? data primirii notificării de reziliere sau data după ce am am predat toate actele către asociația de proprietari?
Ex. eu am primit prin poștă cu confirmare de primire notificarea 7 august (data primirii) dar pe data de 1 septembrie voi preda toate actele către asociație.
Care din date se iau în considerare scurgerea timpului pentru depunerea contestației?
Mulțumesc.
7 august.