avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 863 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Reziliere contract contract prestări servicii abuziv
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Reziliere contract contract prestări servicii abuziv

Bună ziua,

Am avut un contract de prestări servicii cu o asociație de proprietari.
Contractul m-a fost reziliat abuziv.
Care este termenul maxim în care eu pot să depun contestație la tribunal pentru abuz? 45 de zile calendaristice sau 30?
Și de la ce dată începe scurgerea timpului pentru care eu pot să fac contestația ? data primirii notificării de reziliere sau data după ce am am predat toate actele către asociația de proprietari?
Ex. eu am primit prin poștă cu confirmare de primire notificarea 7 august (data primirii) dar pe data de 1 septembrie voi preda toate actele către asociație.
Care din date se iau în considerare scurgerea timpului pentru depunerea contestației?
Mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: elga50 , moderator 06:25, 13 August 2017
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
7 august.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reziliere contract Stanica Elena Stanica Elena Mai am o intrebare...Care sunt pasii pentru a rezilia un contract de inchiriere?..se poate face fara sa se ajunga la judecatorie? (vezi toată discuția)
Notificare reziliere contract de inchiriere carabusdemai carabusdemai sunt chirias intr-un imobil si doresc rezilierea contractului inainte de termen. clauza din contract(inregistrat la organele fiscale) ne obliga atat pe chirias ... (vezi toată discuția)
Chiriasi evacuati odr1 odr1 daca nu sa actualizat contractul de inchiriere a apartamentului, chiriasul poate fi dat afara in orice moment,specific ca sint singur si am in intretinere doi ... (vezi toată discuția)