Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... demarare actiune instanta pensie intretinere
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

demarare actiune instanta pensie intretinere

Buna ziua!
avand in vedere faptul ca sunt major-student,trebuie sa ma adresez instantei sau angajatorului pt a-mi vira banii in contul meu?
Buna ziua,
Initial instantei sa oblige pe cel ce trebuie sa va plateasca la palta si si solicitati ca sa fie obligat prin angajator.
angajatorul este deja instiintat de instanta,legal trebuie sa ma adresez instantei sau doar angajatorului?
Buna ziua,
INITIAL instantei care sa constate ca, major fiind, aveti dreptul la pensie de intretinere si solicitati prin aceiasi instanta ca angajatorul sa fie obligat sa va vireze sumele in contul indicat de dumneavoastra.
Nu e greu dar daca nu va descurcati apelati la un avocat!
ok,multumesc!