avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 797 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... schimbare domiciliu
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

schimbare domiciliu

Buna ziua,
Am locuit in loc Stei, jud Bihor, la un apartament pe care l-am vandut.
Momentan locuiesc permanent la casa de vacanta pe care o detin in Satul de vacanta Vartop,ce apartine de loc. Nucet, jud Bihor.
Unde sa ma adresez pentru a intra in legalitate cu noua adresa?
In prezent, pentru casa de vacanta, posed doar nr cadastral.

Va multumesc!
Iulia Pastrama
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 20:38, 15 August 2017
Buna seara,
Serviciului public local comunitar de evidenta a persoanelor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drum de servitute sau expropriere teren in folosul comunei/satului kostin69 kostin69 buna ziua, va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi in legatura cu urmatoarea situatie: undeva intr-un sat din jud. Valcea , mama detine ca mostenitor legal o ... (vezi toată discuția)
In ce conditii se poate modifica numarul nominal unic al casei ... monicaa18 monicaa18 In ce conditii se poate modifica numarul nominal unic al casei propietate personala? Multumesc! (vezi toată discuția)
Cum pot afla de existenta unui imobil Iustina21 Iustina21 Buna ziua! In ianuarie 2010 socrul meu a decedat. In urma decesului soacra si cumnata au dat semnatura la notariat, ca renunta la partea lor din mostenire ( ... (vezi toată discuția)