Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Obligatii medic familie
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Obligatii medic familie

Va rog ajutati-ma ,medicul de familie poate refuza consultatia unui pacient daca nu este platitor de CAS? Va multumesc
Gasiti aici informatii despre modul de acordare asistenta medicala in anul 2016-2017:
www.avocatnet.ro/content/art...
si aici: www.avocatnet.ro/content/art...
marinica62 a scris:

CAS

Ce reprezinta "CAS"? Nu are legatura cu sanatatea, ci cu pensia.