Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent de insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent de insertie

Buna ziua! As dori sa stiu, pentru a beneficia de stimulentul de insertie, trebuie sa ma intorc la locul de munca anterior sau ma pot angaja in alta parte?
Nu e necesar sa te intorci la fostul loc de munca. La dosarul pt stimulet trebuie sa depui doar dovada ca te-ai intors in campul muncii, nu intereseaza unde, ci doar ca obtii venituri impozabile.
Mulțumesc