Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... refuz semnare act aditional
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

refuz semnare act aditional

Un salariat refuza semnarea actului aditional de schimbare a locului muncii.
Intradevar, actul a fost intocmit si transmis spre semnare cu intarziere mare, dupa cateva luni...
Acum salariatul sustine ca nu a fost de acord cu modificarea locului muncii, ci este doar o delegare si refuza semnarea aditionalului dorind sa revina la locul de munca initial.
Insa, angajatorul nu mai are pozitia initiala in organigrama!
Ce poate face anagajatorul in aceasta situatie?
Va multumesc!
Restructurare, pt ca postul sau a fost desfiintat, nu mai este in organigrama.
Urmati intocmai procedura pt restructurare.
Inocentia
Nu voi avea insa probleme? - se va interpreta ca l-am delegat stiind ca postul urmeaza sa fie restructurat...

Tocmai am aflat noi informatii despre acest caz...dupa ce salariatul a fost delegat, i-a fost schimbata functia (prin act aditional).
Cu alte cuvinte, trebuie sa-i ofer la locul de munca initial, noua functie pe care a primit-o ca urmare a delegarii
Insa salariatul solicita functia intial detinuta, inainte de delegare!

ginnyy, utilizator