avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 935 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... refuz semnare act aditional
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

refuz semnare act aditional

Un salariat refuza semnarea actului aditional de schimbare a locului muncii.
Intradevar, actul a fost intocmit si transmis spre semnare cu intarziere mare, dupa cateva luni...
Acum salariatul sustine ca nu a fost de acord cu modificarea locului muncii, ci este doar o delegare si refuza semnarea aditionalului dorind sa revina la locul de munca initial.
Insa, angajatorul nu mai are pozitia initiala in organigrama!
Ce poate face anagajatorul in aceasta situatie?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: ginnyy , utilizator 10:21, 1 Octombrie 2009
Restructurare, pt ca postul sau a fost desfiintat, nu mai este in organigrama.
Urmati intocmai procedura pt restructurare.
Inocentia
Nu voi avea insa probleme? - se va interpreta ca l-am delegat stiind ca postul urmeaza sa fie restructurat...

Tocmai am aflat noi informatii despre acest caz...dupa ce salariatul a fost delegat, i-a fost schimbata functia (prin act aditional).
Cu alte cuvinte, trebuie sa-i ofer la locul de munca initial, noua functie pe care a primit-o ca urmare a delegarii
Insa salariatul solicita functia intial detinuta, inainte de delegare!


Ultima modificare: Vineri, 9 Octombrie 2009
ginnyy, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dreptul muncii 79198119 79198119 Buna ziua,numele meu este Coca. si am o intrebare :lucrez intr-un supermarket de 5 ani de cand s-a deschis magazinul,si problema este k la departamentul case ... (vezi toată discuția)
Locul de munca alexia13 alexia13 care sunt conditiile in care un angajator poate transfera un angajat de pe un post pe altul fara acordul acestuia din urma? (vezi toată discuția)
Postul detaliat in fisa postului trebuie sa corespunda organigramei? cristina_mihaela cristina_mihaela Doresc din partea celor care cunosc acest aspect, a-mi da prin intermediul acestui sait o parere.Mentionez ca pana la data de 12.10.2008 am fost incadrata ca ... (vezi toată discuția)