Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... termen depunere motive recurs in NCPC
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

termen depunere motive recurs in NCPC

Buna ziua,

Care este in lumina NCPC termenul de depunere a cererii de recurs si a motivelor ( caz in care motivele se depun prin un memoriu separat)? - art. 303, alin 1 din CPC.

Multumesc
Termenul general de recurs este de 30 de zile. In functie de obiectul litigiului dumneavoastra acesta poate fi si altul: 15 zile sau 5 zile